1) Technický rozbor

Průmyslová odstředivka je určena k odstřeďování kapaliny z drobných volně sypaných součástí a k jejich dosoušení pomocí teplého vzduchu proudícího přes buben odstředivky.

Odstředivka je konstruována jako stacionární stroj umístěný na pevném základu zajišťovaném investorem dle podkladu výrobce. Nosná část stroje spolu s frémou jsou vyrobeny z litiny, ostatní části z konstrukční oceli, buben a víko odstředivky z nerezového materiálu.

K pohonu slouží asynchronní elektromotor, víko je blokováno proti otevření v průběhu odstřeďování spolehlivým zajišťovacím zařízením. K ohřevu sušícího vzduchu jsou ve víku instalována topná tělesa o výkonu 2x1500 W (2x2500 W) s vývody ven s víka, kde jsou napojena do rozvodné skříňky. Kombinací sepnutí těles lze regulovat teplotu dosoušení součástí. Ovládání teploty je přes digitální ukazatel na panelu elektrorozvaděče.

K řízení odstředivky slouží elektrorozvaděč, na jehož čelní stěně je umístěn ovládací panel. Může být umístěn na stěnu v blízkosti odstředivky, nebo na samostatném stojanu zakotveném v podlaze. Držák elektrorozvaděče (součást dodávky) se montuje na stěnu nebo sloup v blízkosti odstředivky. Propojovací kabely mezi elektrorozvaděčem a strojem jsou součástí dodávky.

Odstředivka je dodávána s bubnem "svařenec ocelolitinového odlitku, opláštěný nerezovým plechem". Perforace plechu od 2-4 mm. Hmotnost odstředěné vsázky 60 kg. Výrobcem povolené přetížení 20%.

Odstředivka splňuje všechny bezpečnostní předpisy a je testována LABORATOŘ O EMC/EMC TEST PROTOKOL č.p. EMC 129/2002


Barevné provedení stroje je v barvě modré s kombinací nerezového plechu, po domluvě s výrobcem je možná jiná barevná kombinace.

Odstředivky jsou nabízeny ve dvou základních provedeních a jedné modifikaci (typ 98AE):
DC-98E.gif
DC-98AE.gif
Ceny jednotlivých typů odstředivek viz. Ceník. Záruka je 12 měsíců ode dne uvedení do provozu.
U všech typů odstředivek je důsledně dbáno na vysoký stupeň bezpečnosti obsluhy. 
2) Rozměrové údaje

 Rozměr  mm
Výška
 985
 Délka
1350
 Šířka  900
 Výška odpadu
 335
 Výška vysípacího koryta
 240
3) Hlavní parametry stroje a energetické nároky stroje
 
 Hmotnost stroje  475 kg
Maximální náplň bubnu 60 kg
Objem bubnu 60 dm3(l)
 Perforace pláště bubnu 2,5 - 10 mm
 Otáčky bubnu  970 ot./min
Otáčky elektromotoru 1430 ot./min
Příkon elektromotoru 3 kW
Napětí elektromotoru  400/230 V
Příkon topné vložky 3-5 kW
Napětí topné vložky  230 V
Celkový příkon stroje typ DC - 98 6,75 kW
Celkový příkon stroje typ DC - 98 E 6,2 kW

Hmotnost vsázky u obou typů činí 60 kg, výrobce povoluje maximální překročení hmotnosti o 20%.(Zatěžování vyšší hmotností výrazně snižuje životnost náhonu a všech rotačních částí stroje zároveň z důvodu bezpečnosti obsluhy není možné)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one